مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان

مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان  – پدافند غیرعامل

ویرایش 95

 

انجام مطالعات پدافند غیرعامل به منظور شناخت تهدیدات و تدوین تهدید مبنا، بررسی آسیب پذیری های زیرساخت ها، اماکن و تأسیسات و ارائه راهکارهایی به منظور مصون سازی و پایداری می باشد. تهدیدات از تنوع و پیچیدگی زیادی برخوردار هستند و مهندسین با تخصص های مختلف برای انجام طراحی ساختمان و تأسیسات، باید قابلیت های لازم را با آموزش و بهره گیری از اسناد بالادستی پدافند غیرعامل در خود ایجاد نمایند.

اجرای الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل، موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان ها، تأسیسات و تجهیزات حیاتی، حساس و مهم کشور در مقابل تهدیدات غیرطبیعی ایجاد شده توسط دشمن، می گردد. این امر، باعث تداوم اداره کشور و فعالیت های ضروری و کاهش آسیب پذیری زیرساخت ها، اماکن، تأسیسات و تجهیزات مهم کشور در زمان وقوع تهدید می گردد.

این مبحث اختصاص به ضوابط پدافند غیرعامل در ساختمان ها دارد و طراحان، مجریان و ناظرین اجرای پروژه های ساختمانی، موظف به رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل مطابق با ضوابط مندرج در این مبحث می باشند.

 

برای دریافت فایل پی دی اف کامل مبحث بیست و یکم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برای نمونه می توانید 12 صفحه اول مبحث بیست و یکم را از عکس های زیر مشاهده کنید. برای بزرگنمایی عکس ها کافیست بر روی یکی از آنها کلیک نمایید.