مبحث دوم

مبحث دوم مقررات ملی ساختمان  – نظامات اداری

ویرایش 84

 

 

مبحث دوم مقررات ملی ساختمان تحت عنوان نظامات اداری، در مجموع در جهت تنسیق امور مهندسی و خدمات مورد انتظار به منظور رفع ابهامات و مشکلاتی که در اجرای قانون وجود داشت تنظیم گردیده است. در این مبحث ابتدا به تبیین آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و سپس به مجموع شیوه نامه های آیین نامه اجرایی مصوب پرداخته شده است و برای هریک از عوامل مؤثر در ساخت و ساز اعم از دستگاه های اجرایی و عهده دار کنترل، سازمان های نظام مهندسی ساختمان و مراجع صدور پروانه و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، تکالیف روشنی تعیین گردیده است.

در مجموعه شیوه نامه ها، کلیه موارد مترتب بر طراحی، اجرا و نظارت ساختمان، متضمن عوامل اجرایی مربوطه، اشخاص حقیقی و حقوقی و دفاتر مهندسی با تعیین حدود صلاحیت و ظرفیت اشتغال اشخاص یاد شده، تبیین گردیده است. جزئیات مربوط به دفترچه اطلاعات ساختمان و شناسنامه فنی و ملکی و برخی از شیوه نامه های مرتبط با ساخت و ساز از دیگر موضوعاتی است که در این مبحث مورد توجه واقع شده است.

 

برای دریافت فایل پی دی اف کامل مبحث دوم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برای نمونه می توانید 11 صفحه اول مبحث دوم را از عکس های زیر مشاهده کنید. برای بزرگنمایی عکس ها کافیست بر روی یکی از آنها کلیک نمایید.